تغذیه در دوران نوزادی

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما


جهت سفارش تبلیغات با شماره در تماس باشید (ماهانه تنها....... تومان با بازدهی عالی)

ثبت تبلیغات لینکی در سایت تنها با ...... تومان در ماه

خوب بعد از نه ماه شیرین و سخت ........ بزرگترین سرمایه ی زندگی هر کسی از گوشت و خون خود فرد نصیب خانواده می گردد که نگه داری از این گنج گران بها وظیفه پدر ومادر است و کارشناسان بهداشت عزیز هم با دادن اطلاعات مناسب و پیگیری ها ی دلسوزانه وظیفه در مرتفع کردن این مهم دارند.پس بحث تغذیه و مکمل های مناسب در دوران نوزادی را تقدیم به همکاران عزیزمان میکنیم.


Image result for newborn baby in hospital

رشد و نمو فیزیولوژیک


طول مدت بارداری، وزن مادر قبل از بارداری و میزان افزایش وزن او در طول بارداری تعیین کننده وزن هنگام تولد نوزاد می باشد. بعد ازتولد رشد نوزاد تحت تاثیر ژنتیک و چگونگی تغذیه او است.

در اولین روزها ی زندگی، نوزاد با کاهش وزن روبرو می شود. اما از روز 7 الی 10 پس از تولد نوزاد به وزن طبیعی هنگام تولد بر می گردد و در 6-4 ماهگی وزن شیر خوار 2 برابر و در یک سالگی 3 برابر وزن تولد می شود.

چربی کل بدن به سرعت در طول 9 ماه اول افزایش می یابد پس از آن میزان سرعت افزایش چربی بدن به تدریج تا پایان کودکی کاهش می یابد.

درصد کل آب بدن از 70 درصد در بدو تولد به 60 درصد در یکسالگی کاهش می یابد و تقریبا تمامی کاهش در آب خارج سلولی است که از 42 درصد در بدو تولد به 32 درصد در یکسالگی تقلیل می یابد.


  عزیزان بقیه مطالب در ادامه مطلب...........


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

برای ورود به کانال الگرام ما کلیک کنید